PIT-36

PIT-36 Informacje

PIT-36 to formularz przeznaczony dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na zasadach ogólnych. Z deklaracji skorzystają także osoby uzyskujące przychody z najmu lub dzierżawy. Za jego pomocą należy rozliczyć przychody uzyskane za granicą. Wypełniasz druk PIT-36 jeśli posiadasz przychody wynikające z praw autorskich i innych praw majątkowych. To także druk dla Ciebie, jeśli doliczasz dochody małoletnich oraz rozliczasz straty z lat poprzednich. Formularz PIT-36 przeznaczony jest zarówno dla podatników opodatkowujących swoje dochody indywidualnie, jak i łącznie z dochodami małżonka, pod warunkiem, że co najmniej jeden z małżonków spełnia powyższe warunki.

W rozliczeniu z Fiskusem możesz potrzebować: załącznika PIT/O jeśli chcesz odliczyć od podatku ulgę za Internet i dzieci a także za przekazane darowizny. Jeśli chcesz odliczyć ulgę mieszkaniową skorzystaj z PIT/D. W przypadku jeśli spłacasz kredyt na cele mieszkaniowe wypełnij także PIT-2K. Załącznikiem PIT/B poinformujesz Fiskus o dochodzie lub stracie z pozarolniczej działalności gospodarczej. Wykazując dochody małoletnich dzieci w łącznym rozliczeniu z rodzicami musisz dołączyć PIT/M. Pracując za granicą nie zapomnij o wypełnieniu PIT/ZG. Jeśli korzystasz z kredytu podatkowego wypełnij PIT/Z.

Zeznanie podatkowe należy złożyć do 30 kwietnia 2021 r.

 

 

PIT-36 Program

Aby ułatwić rozliczenie z Fiskusem przygotowaliśmy dla Państwa kolejną edycję cieszącego się wielką popularnością, darmowego programu do rozliczenia podatkowego - Super PIT 2020. Nasz program jest prosty i przejrzysty. W kilku krokach zadaje pytania i zbiera wymagane dla deklaracji dane. Gotowego do złożenia PIT’a otrzymasz w kilka minut. Nie zdążysz nawet dopić kawy. Co ważne w zabieganym świecie, dzięki SUPER PIT 2020 możesz wysłać swoje zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego przez Internet nie ruszając się z domu. Wygodnie i bezpiecznie.

 

icon POBIERZ PROGRAM

 

PIT-36 Druk

SUPER PIT 2020 to także zawsze aktualne formularze podatkowe, gotowe do wydruku. Wystarczy kliknąć by zacząć samodzielnie wypełniać zeznanie podatkowe za 2020 r.

 


Pobierz w PDF

 

PIT-36 Online

Udostępniamy Państwu także wersję online programu SUPER PIT 2020, pozwalającą na wypełnianie deklaracji w przeglądarce internetowej, bez instalacji. Praca w programie odbywa się poprzez szyfrowane połączenie SSL zapewniające poufność i integralność transmisji danych. Deklaracje podatkowe użytkownika nie są zapisywane na serwerze (program nie wymaga logowania) co dodatkowo podnosi wskaźnik bezpieczeństwa danych użytkownika. Szybko i pewnie.

 

icon WYPEŁNIJ ONLINE